Chrome Eklentilerini Mobilde Kullanma

Chrome Eklentilerini mobil cihazlarda kullanma yolları birçok kullanıcı tarafından merak edilen bir konu. Bu yazımızda sizlere bu işlemi nasıl sağlayabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Chrome Eklentileri Ne İşe Yarar?

Google tarafından geliştirilen Chrome isimli web tarayıcısında 3.parti eklentileri kullanarak internet deneyiminizi iyileştirebilirsiniz. En bilinen Chrome eklentileri internetteki reklamları engellemek için kullanılan eklentilerdir. Bunun dışında geliştiriciler için de faydalı eklentiler bulunmaktadır. Json ve renk seçici eklentiler bunlar için güzel örneklerdir.

Bu Eklentileri Mobilde Nasıl Çalıştırırım?

Eklentileri mobilde çalıştırmak için en çok bilinen yöntem bu eklentilerin uygulamalarını indirmektir ancak her eklenti için bir uygulama bulunmuyor ve çoğu kişi telefonunda bir uygulama kirliliği istemiyor. Eğer siz böyle tercih ediyorsanız bu link aracılığıyla kullanabileceğiniz eklentileri görebilirsiniz. Bu eklentiler Play Store üzerinden uygulama olarak yayınlanan eklentilerdir. Sitede IOS üzerinden kullanılabileceklerine dair bir ibare bulunmuyor. Ancak uygulamaları AppStore üzerinden aramayı deneyebilirsiniz.

Diğer Eklentileri Çalıştırma

Bazı eklentiler bu şekilde kullanılamıyor. Bunları kullanmak için ihtiyacınız olan uygulama ise “Kiwi Browser” IOS için kullanılamayan uygulama Google Play Store üzerinden kullanıcılar tarafından indirilebilir durumda. Chromium tabanlı olan bu browser sayesinde istediğiniz eklentiyi Android işletim sistemli mobil cihazınızda kullanabilirsiniz. Ancak tüm eklentilerin doğru bir şekilde çalışmayacağını belirtmekte fayda var. Yine de Kiwi Browser Chrome eklentilerini Android tabanlı mobil cihazlarda çalıştırmak için güzel bir alternatif oluşturacaktır. IOS cihazlarda ise bu uygulama kullanılamamaktadır.

Google Play

Chrome Eklentilerini IOS üzerinden çalıştırmak

Bu konuyla ilgili elimizde henüz bir bilgi bulunmuyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi istediğiniz eklentiyi AppStore üzerinden aratmayı deneyebilirsiniz. Eğer bunun dışında bildiğiniz başka bir yöntem bulunuyorsa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Webinsan Blog - Web'deki İnsan! Kurucusu & Yöneticisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir