Arkadaşlarla Oynanabilecek Oyunlar

Karantina kapsamının genişletilmesiyle herkes arkadaşlarıyla oynayabileceği oyunlar için bir arayışa düştü. Bu yazımızda size elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız, kendi önerileriniz varsa yorum olarak belirtebilirsiniz.

1.) Among Us

oyun

Listemizin birinci sırasında herkesin yakından tanıdğı bir oyun var :). Oyun 2018 yılında çıktı ama patlamasını 2020 yılında yaptı. Oyun hepimizin bildiği Köylü(Crewmate) – Vampir(Impostor) mantığına dayanıyor. Crewmate’ler belirlenen görevleri yapmaya çalışıyor. Impostorlar ise Crewmate’lerin görev yapmalarını engelleme çalışıyor, bunun için ise onları öldürüyor veya sabotaj düzenliyor.

2.) Human: Fall Flat

 

Listemizin ikinci sırasında Human: Fall Flat bulunuyor. Oyun benim favori oyunlarım arasında olup arkadaşlarla oynanabilecek en zevkli oyunlardan biridir. 2016 yılında çıkış yapan oyunun sadece bir geliştirici tarafından hazırlanması ise dikkat çekici bir unsur. Oyunda arkadaşlarınızla birlikte aşamaları geçmeye çalışıyorsunuz tabi bu aşamaları bana göre asıl zevkli kılan şey ise fizik motoru :).

3.) Don’t Starve Together

dst

Listemizin üçüncü sırasında kendine has özelliklerle bir hayatta kalma deneyimi sunan Don’t Starve oyununun çok-oyunculu versiyonu geliyor. Arkadaşlarınızla birlikte belki de sabahlara kadar hayatta kalmaya çalışacağınız Don’t Starve Together’ın en güzel yanı ise oyunu Steam üzerinden satın aldığınızda size ücretsiz bir adet kopya veriliyor ve bunu arkadaşınıza hediye edip birlikte oynayabiliyorsunuz 🙂

4.) Portal 2

portal 2

Listemizin dördüncü sırasında Valve tarafından geliştirilen bir oyun bulunuyor. 2007 yılında çıkan Portal oyununun devamı olan Portal 2 arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz bir çok-oyunculu mod da bulunduruyor. Bir puzzle-platform oyunu olan Portal 2 arkadaşlarınızla birlikte güzel vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

5.) Kingdom Two Crowns

ktc

Listemizin beşinci sırasında bir piksel art oyunu bulunuyor. Bir strateji oyunu olan Kingdom Two Crowns’ta atınıza binerek krallığınıza hükmediyorsunuz ancak bunu tek başınıza yapmak zorunda değilsiniz oyuna istediğinizde girip çıkabileceğiniz bir oyun modu sayesinde arkadaşlarınızla birlikte oynayabilirsiniz.

Bugün sizlere arkadaşlarınızla oynamalık 5 oyun açıkladım ve onlar hakkında ufak bilgiler verdim 🙂 Daha detaylı bilgiler edinmek için oyunların Steam sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Listenin devamındaki oyunlar için açıklama yazmayacağım, büyük ihtimalle çoğu bildiğiniz ama unuttuğunuz oyunlar 🙂

  1. Left 4 Dead 2
  2. RISK: Global Domination
  3. RUST
  4. Half-Life 1
  5. PUBG
  6. FiveM
  7. Sea of Thieves
  8. Counter-Strike: Global Offensive
  9. Minecraft
  10. ARK: Survival Evolved

Listemiz buraya kadar. Eğer sizin kendi önerileriniz varsa bizimle paylaşmayı unutmayın 🙂

Webinsan Blog - Web'deki İnsan! Kurucusu & Yöneticisi.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir