Monolit Nedir? Monolitler Nereye Gidiyor?

Son günlerde Dünya gündeminde Coronavirus dışında bir başlık daha var: Gizemli Monolitler!

Monolit ismi Yunanca tek taş anlamına gelen monolithos sözcüğünden gelmektedir. Birkaç gün önce Utah’ta yürüyüşçüler tarafından keşfedilen monolit bunu duyan herkesi şaşırtmış ve akıllara 2001: A Space Odyssey filminden aşağıdaki sahneyi getirmişti.

Bu olaydan sonra gizemli bir şekilde ortaya çıkan monolit kaybolmuştu Dünya bunu konuşurken bu sefer de Romanya’da bir monolit ortaya çıktı!

monolitler

Utah’taki monolite ne olduğu hakkında bir YouTube videosu ortaya çıktı videoyu aşağıya bırakıyorum

Videoyu paylaşan kişi açıklamada Utah’taki monoliti kendilerinin aldığını bu konu hakkında şu an için herhangi bir soru kabul etmeyeceklerini belirtti. Herkes bu videoyu konuşurken başka Romanya’daki monolit de kayboldu ama bu sefer Kaliforniya’da bir monolit ortaya çıktı! Tıpki diğer monolitlerde olduğu gibi bu monolitin orada nasıl ortaya çıktığı bilinmiyor.

kaliforniya monolit

Sizce bu monolitler orada nasıl belirdi? Birisi veya birileri mi onları oraya yerleştirdi? Kaybolan monolitler tıpkı Utah’taki gibi birileri tarafından götürüldü mü? Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar aracılığıyla belirtebilirsiniz.

Monolitler hakkında bilgi edinmek için Vikipedi sayfasını ziyaret edebilirsiniz, daha detaylı bir araştırma için İngilizce Vikipedi’yi tavsiye ediyorum.

Diğer yazılarımı okumak için tıklayınız.

Webinsan Blog - Web'deki İnsan! Kurucusu & Yöneticisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir